Технологія холодного цинкування

Холодне цинкування – це спосіб захисту металу від корозії методом нанесення цинкового матеріалу на поверхонь без демонтажу конструкції. Цей метод дозволяє проводити антикорозійні роботи на місці об’єкту без спеціально обладнаного приміщення і техніки, при цьому досягається рівень захисту і колір гарячоцинкованої поверхні.

Відмінності цинковмісних фарб від матеріалу холодне цинкування:

      Багато виробників називають свій матеріал «холодне цинкування», але не дотримуються важливих вимог, наведених у міжнародних стандартах. Відрізнити цинкову фарбу від матеріалу холодного цинкування легко – достатньо виміряти щільність. В матеріалі холодне цинкування вона повинна бути більше 2,6 кг на 1 літр матеріалу.

Нижче приведена таблиця порівняння матеріалів холодного цинкування Zinga, ZinGalvanic, ZinGalvanic BA і цинковмісних лакофарбових матеріалів:

Холодне цинкування (Zinga, ZinGalvanic, ZinGalvanic BA) Цинковмісні лакофарбові матеріали
Щільність 2,9-3 кг в 1 л Щільність 1-2 кг в 1 л
Активний (гальванічний) захист від корозії, при якому два метали контактують один з одним і утворюють гальванічну пару (гальванопару). В першу чергу корозії піддасться менш шляхетний метал, наприклад із пари цинк і залізо, корозії піддасться цинк. І поки шар цинку буде на поверхні – Ваш метал буде надійно захищений. Пасивний захист металів від корозії – це утворення плівкового покриття, яке працює як звичайна фарба. Тим самим Ваш метал піддається підплівковій корозії і руйнується зсередини.
Фракція цинкових часточок 3—5 мкм, завдяки цьому часточки цинку заповнюють усі пустоти і контактують з металом утворюючи гальванопару. Фракція цинкових часток 12-15 мкм і більше, тим самим при нанесенні матеріалу часточки можуть не заповнити усі пустоти і з часом в них можливо утворення підплівкової корозії.
Чистота цинкового пилу 99,995%. Чистота цинкового порошку менше 90%, сторонні домішки заважають взаємодії метала з цинком.
Вміст цинку у готовому матеріалі складає більш 81%, а у сухому шарі – 96%, оскільки частка полімеру і розчинник, являючи собою леткі речовини, при висиханні покриття випаровуються. Вміст цинку в готовому матеріалі складає менше 70%, а у сухому шарі – менш 80%. Згідно стандартів, такі показники не забезпечують гальванічного захисту.
Гарантійний строк від 10-25 років і більше. Вимоги: правильна підготовка поверхні. Гарантійний строк фарб з високим вмістом цинку 3-7 років. З низьким – менше 3-х років.
Нанесення повторних шарів холодного цинкування можливо з часом, вони утворюють єдиний шар цинку. Достатньо очистити поверхню від бруду та пилу. Також холодний цинк використовується для відновлення раніше гарячеоцинкованих поверхонь. Нанесення повторних шарів неможливо, так як фарба може відпасти разом з цинком. Необхідно підготувати поверхонь, очистити до металу, і вже потім наносити матеріал.